Potřebujete vytvořit webové stránky nebo pomoci s marketingem? Dejte mi vědět, společně to nastartujeme.

Potřebujete vytvořit webové stránky nebo pomoci s marketingem? Dejte mi vědět, společně to nastartujeme.

Správa webových stránek

Máte již vytvořený web? Investovali jste do něj svůj čas i nemalou finanční částku? Co budete dělat, když vám web kvůli viru přestane fungovat? Nepodceňte jeho správu. S touto službou za web plně ručím.

Pravidelné aktualizace

Nic nefunguje věčně, viry a útoky jsou stále sofistikovanější a tak je potřeba dělat pravidelné aktualizace systému. Web je pak rychlejší a lépe zabezpečený. Pravidelné aktualizace dokážou celkem spolehlivě předcházet problémům.

Zálohy webu

Zálohy jsou nadmíru důležité. Pokud se totiž s webem něco stane, tak ho můžete klidně tvořit znovu od nuly nebo ho pracně čistit od virů, což stojí hromady financí. Zároveň si můžete web nějak rozhodit, shodit nebo zanést viry – v praxi zcela běžné. Kdyby náhodou něco takového nastalo, tak mám u sebe zálohu, kterou můžeme během pár hodin nahodit na náhradní hosting a web pojede v pořádku dál.

Správa hostingu a domény

Pravidelně vám hlídám platby a nastavení hostingu, expirace a platby za doménu, verzi PHP, zabezpečení na hostingu atd. Prostě vše, aby web řádně fungoval a doménu vám nikdo nevyfouknul pod nosem po expiraci – opět se toto v praxi běžná stává.

Změna datumu v patičce

Na začátku každého roku vám dole v patičce změním rok na aktuální. Je to hodně důležité pro návštěvníky, kteří vidí, že web je pravidelně aktualizovaný, což vzbuzuje lepší důvěryhodnost.

Přednostní vyřízení požadavků

Díky této správě si dokážu efektivněji plánovat harmonogram a tak vaše požadavky na případné změny na webu, či jakoukoliv další práci, vyřídím přednostně před novými klienty. Zároveň, jak jsem neustále v obraze s vaším projektem, tak dokážu pak rychleji reagovat na vaše požadavky na úpravy, což se projeví v úspoře za moji práci.

Můj profesní vývoj

Weby dělám dlouho a stále se mám co učit. Obor je velmi široký a neustále se něco mění od algoritmů vyhledávačů, technických požadavků, až po legislativu. Jak se profesně vyvíjím, tak své nové zkušenosti a know-how automaticky aplikuji do vašich webů, čímž weby rostou ještě více ve své kvalitě a aktualitě. Kolikrát ani nevíte, že se na pozadí něco děje.

Závěrem

Pokud tuto službu nevyužijete, tak lze nechat web tak, jak leží, kde bude fungovat bez problému i nadále. Weby se snažím stavět na opravdu kvalitních základech, kde ale nedokážu nic garantovat bez patřičných aktualizací a záloh, které jsou nutností.

Web používáte k podnikání, kde vám dokáže generovat příjem, tak je vhodné mu dát profesionální péči. Případně je možné si řešit zálohy, aktualizace a úpravy po vlastní ose, ale jakmile se něco stane, tak opravy dělám v rámci aktuální hodinové sazby, což v drtivé většině případů vyjde zbytečně draho, když tomu lze předcházet díky této službě. Zároveň za weby budu plně ručit, kde *pokud se něco stane, tak to na své vlastní náklady opravím.

Nechce se mi totiž přihlížet, jak moje projekty postupně chátrají, jako je tomu u konkurenčních větších agentur a freelancerů. Běžně se vytvoří web a pak se o něj již nikdo nestará, protože to nevynáší zajímavý zisk.

Tuto službu totiž částečně dotuji ze svého, protože níže uvedená cena nepokryje kompletní správu, pokud bych to měl fakturovat ve své hodinové sazbě. Beru to ale jako win win situaci, kde klientovi web běží a já se mohu pyšnit portfoliem webů, které jsou v dobré kondici.

Cena

Tuto službu využívá drtivá většina mých klientů a vše funguje bez jediného problému. Cena za správu webu je fixních 250 Kč / měsíčně. K ceně se přičítá ještě cena za hosting a doménu, což se platí jednou ročně. Fakturaci za správu je možné sjednat s měsíční, kvartální či roční platbou.

Poznámky

* Pakliže se s webem něco stane, tak ho na své vlastní náklady opravím. Pokud máte do webu přístup a web si sami upravujete, tak opět platí, že nedokážu ručit za to, co na webu děláte. S touto službou plním veškeré závazky, ale případné opravy z rozhození webu fakturuji separátně. Pakliže vám dělám úpravy na webu já, tak platí, že ve 100% ručím za funkčnost a kdyby cokoliv, tak vše upravím na své náklady.